Odeszli od nas

Odeszli od nasZ głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci  przyjaciela Skawiny Klausa-Petera Pokolma.

Był tym, który razem z Willi Zylajewem zapoczątkował  partnerstwo między Parafią Miłosierdzia Bożego w Skawinie i Parafią św. Katarzyny w Hürth w 1987 roku.  To On zwrócił się do Metropolity Krakowskiego Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego aby wskazał Mu miasto, z którym Hürth mogłoby nawiązać przyjacielskie kontakty między Niemcami i Polską. Te starania powiodły się i tak od jesieni 1987 roku między mieszkańcami naszych miast  zaczęła się wzajemna przyjacielska wymiana, która trwa aż do dzisiaj.

Klaus-Peter Pokolm jako szef Lazarus Hilswferk w Hürth nie zapominał o trudnej sytuacji w naszym kraju na początku lat dziewięćdziesiątych. Wspierał nas wysyłając transporty z pomocą żywnościową, lekową i materialną. Nie wszyscy o tym pamiętają, ale to było wielkie wsparcie dla naszego  miasta. W naszej pamięci pozostanie jako dobry i oddany Przyjaciel.

Wierzymy mocno,  ze Miłosierny Bóg w swoim Królestwie  wynagrodzi Mu za wszelkie dobro, które uczynił dla ludzi potrzebujących pomocy. Modlimy się za spokój Jego duszy, szczególnie w dniu Jego pogrzebu 29 maja 2024 r.

 

 

Skip to content