Dary dla Majdanu Zebrane!

Dary dla Majdanu Zebrane!
W ostatnim czasie Skawińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast włączyło się w akcję zbiórki darów dla protestujących na kijowskim Majdanie na Ukrainie.

W trakcie dyżuru pełnionego w dniu 28 stycznia br. w Biurze SSPM przez Halinę Lech, Czesławę Kopeć, Krystynę Kutek oraz Arkadiusza Wrzoszczyka zbierano: ciepłe ubrania, koce, śpiwory, leki, materiały opatrunkowe oraz wiele niezbędnych rzeczy dla marznących, chorujących i rannych protestujących na Ukrainie. Poza darami darczyńcy przekazywali także pieniądze na łączną kwotę 670,00 zł, za którą zakupiono art. medyczne.

Na nasz apel odpowiedziało 25 członków SSPM oraz ok. 10 sympatyków naszego stowarzyszenia, a także instytucje pragnące pomóc protestującym na Majdanie, w tym Zespół Szkół Katolickich w Skawinie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Skawinie.

Zebrane i posegregowane rzeczy zostały przewiezione przez Sergiusza Romańskiego i Arkadiusza Wrzoszczyka do organizatorów akcji na terenie Krakowa, skąd ukraińscy studenci zabrali je do Kijowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za tak szybką reakcję i wsparcie akcji i przekazanie pomocy dla Ukrainy. To bardzo budujące.

Skip to content