Dzieci z Przemyślan w Skawinie

Dzieci z Przemyślan w Skawinie

10 lipca do Skawiny przyjechała trzydziestoośmioosobowa grupa dzieci z Przemyślan.  Skawińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast zorganizowało dzieciom tygodniowy pobyt przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Skawina, które pokryło większą część kosztów tego przedsięwzięcia.
Dzieci zobaczyły Kraków, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. Ponadto jeden dzień spędziły z osobami działającymi w stowarzyszeniu i ich rodzinami. Pomysły na jak najbardziej atrakcyjne zaplanowanie tego dnia były różne, od odwiedzin krakowskiego Oceanarium czy ZOO do wyjścia na Kopiec Kościuszki
i zwiedzania Muzeum Figur Woskowych. Ruslanie, jednej z uczestniczek wycieczki, najbardziej podobał się Wawel, na naszych małych gościach duże wrażenie zrobił też Park Doświadczeń. SSPM ufundowało dzieciom upominki i nagrodziło je za udział w konkursie jazdy rowerem na czas w Miasteczku Komunikacyjnym przy Gimnazjum nr 1 w Skawinie. Tam też te osoby partnerstwa, które wybrały się we wtorkowe przedpołudnie do gimnazjum, obejrzały krótki program artystyczny przygotowany przez dzieci . Okazją do wspólnego spotkania SSPM i jego gości było też sobotnie ognisko.
Jak mówi prezes SSPM Ewa Malinowska, stowarzyszeniu bardzo zależy na współpracy z dziećmi. Wiceprezes partnerstwa miast Sergiusz Romański podkreśla z kolei to, że w opiekę nad młodzieżą szkolną z Przemyślan włączyła się większość osób działających w SSPM.

przyg. P. Biegaj

Skip to content