Razem w winnicy Zagrabie

Razem w winnicy Zagrabie

„Razem w winnicy Zagrabie’’

W dniu 6 maja 2023 roku odbyło się wyjazdowe spotkanie integracyjne dla członków Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast pod hasłem ,,Razem w winnicy Zagrabie’’.
Winnica Zagrabie to rodzinna winnica znajdująca się w miejscowości Rybna, ok. 20 km od Krakowa. Przemili gospodarze oprowadzili nas po winnicy, zobaczyliśmy budzące się do życia różne szczepy winogron, poznaliśmy sposób uprawy winorośli.
Gospodarze pokazali nam technikę produkcji win o różnym smaku. Z tarasu widokowego umieszczonego w winnicy podziwialiśmy widok na okolicę, Beskidy i Tatry. Następnie udaliśmy się do altany na poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Jedliśmy przepyszne sery, wędliny, smakowaliśmy chleb pieczony przez właścicielkę winnicy. Degustowaliśmy wina białe, czerwone i różowe produkowane w winnicy. Humory nam dopisywały mimo padającego deszczu, bo była to okazja do spotkania i miłego spędzenia czasu wśródprzyjaciół.
Spotkanie wyjazdowe zakończyliśmy obiadem w restauracji. Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Skawiny.

Skip to content