Turčianskie Teplice w sztafecie Zachowaj Trzeźwy Umysł

Turčianskie Teplice w sztafecie Zachowaj Trzeźwy Umysł
W dniach 24 – 28 maja br. jak co roku obchodziliśmy „Dni Partnerstwa Miast”, w których na zaproszenie Burmistrza Adama Najdera, gościły w Skawinie delegacje z miast partnerskich: Thetford (Anglia), Hürth (Niemcy), Civitanova Marche (Włochy), Roztoky (Republika Czeska), Turčianske Teplice (Słowacja), Przemyślany (Ukraina).

W ciągu kilku dni odbyło się szereg spotkań, konferencji poświęconych zagadnieniom: funkcjonowanie systemów edukacji, aktywność organizacji pozarządowych, rozwój gospodarczy czy wykorzystanie środków z funduszy europejskich. Program obejmował również udział przedstawicieli miast partnerskich w zawodach sportowych organizowanych w ramach Imprezy Środowiskowej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Parku Miejskim w Skawinie. Elementem imprezy była „sztafeta honorowa”, w której brało udział 10 drużyn a jedną z  nich tworzyli przedstawiciele Turčianskich Teplic (naszego miasta partnerskiego na Słowacji) z Burmistrzem Michałem Sygutem na czele.

W imprezie wzięły udział również członkinie naszego stowarzyszenia, które tym razem wystąpiły w „barwach” Towarzystwa Przyjaciół Skawiny. Część artystyczną imprezy obok koncertu Jana Wojdaka z Zespołu Wawele uświetnił koncert zespołu muzycznego z Roztok.

Samozaparcie, wola walki chęć dobrej zabawy motywowały zawodników do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu. Drużyna z Turčianskich Teplic zajęła 4 miejsce!! Serdecznie gratulujemy naszym gościom a Państwa zapraszamy do galerii zdjęć. Galeria zdjęć kliknij TUTAJ

przyg. Małgorzata Kopeć

fot. Ewa Szczepanik, Magdalena Turkawska, Małgorzata Kopeć, Sławomir Gruca

Skip to content