Wizyta młodzieży w Civitanova Marche

Wizyta młodzieży w Civitanova Marche

17 – 22 marca 2007r. w ramach partnerskiej współpracy miast, która zakłada między innymi wymianę młodzieży szkolnej grupa 45 uczniów skawińskich gimnazjów wraz z  nauczycielkami przebywała z rewizytą w mieście partnerskim Civitanova Marche we Włoszech.

Dzieci polskie goszczone były w domach uczniów włoskich. W trakcie pobytu grupa polska wzięła udział w licznych przedsięwzięciach, pieczołowicie przygotowanych przez włoskich uczniów i nauczycieli w szkołach, takich jak: zawody sportowe – chłopcy grali w koszykówkę, a dziewczęta w siatkówkę, wieczorek taneczny, zawody muzyczne – w tym wystawienie fragmentu musicalu „Grease” w wykonaniu uczniów włoskich i polskich.

W trakcie tych spotkań zarówno włoscy jak i polscy uczniowie mieli okazję do wspólnej zabawy oraz bliższego poznania kultury obu krajów, a także dalszego rozwijania przyjaźni. Aby uczniowie ze Skawiny mogli jeszcze bliżej zapoznać się z włoską kulturą i historią zwiedzili wraz z przewodnikami: Ankonę, jaskinię Frasassi, Ascoli Piceno, Loreto wraz z Kościołem S. Casa oraz Cmentarzem Polskim, Civitanova Alta oraz Port Kapitański, Stocznię i Bazar Rybny w Civitanova Marche.

W programie pobytu naszych uczniów znalazło się także spotkanie z władzami miasta Civitanova Marche w Urzędzie Miasta oraz wieczorne spotkanie z przedstawicielami miast partnerskich Civitanova Marche, między innymi również Skawiny, którzy w tym czasie przebywali w Civitanova z racji odbywającego się spotkania miast partnerskich.

Cieszy fakt, ze już w tak młodym wieku nasi mieszkańcy wykazują ogromne zainteresowanie nawiązywaniem przyjaźni z rówieśnikami z miast partnerskich. Takie spotkania i nawiązane przyjaźnie na pewno wkrótce zaowocują jeszcze ściślejszą współpracą naszych miast nie tylko w formie wymiany uczniów.

Skip to content