Delegacja Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast w Turciańskich Teplicach

Delegacja Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast w Turciańskich Teplicach
W dniach 16 -18 czerwca  2017r. delegacja Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast przebywała  z oficjalną wizytą w Turciańskich Teplicach na zaproszenia Pana burmistrza Turciańskich Teplic Igora Husa z okazji obchodów Dni Miasta.

W  skład oficjalnej delegacji wchodzili: sekretarz Stowarzyszenia pan Antoni Sapała oraz członkowie Zarządu : pani Joanna Chodor i pan Jan Liskiewicz.
W pierwszym dniu pobytu w piątek po południu po przywitaniu przez pana burmistrza Turciańskich Teplicach delegacja mogła podziwiać występy wokalne wykonawców oraz  występy zespołów ludowych, które zachwycały kolorystyką strojów.

Wieczorem wszystkie delegacje z miast partnerskich Turciańskich Teplic spotkały się na uroczystej kolacji. Były obecne delegacje: z Wisły (Polska), Hawirova (Czechy) oraz Arandjelowaca (Serbia). Późnym wieczorem przybyła delegacja z Holeszova (Czechy). Wspólna kolacja była okazją do rozmów na temat wzajemnej współpracy, planów na przyszłość, a także wspólnej zabawy.
W sobotę delegacja zwiedzała miasto, podziwiała piękny park zdrojowy założony w II połowie XIX wieku. Naszą uwagę zwróciły piękne okazy drzew, a także małe ,,skrzyneczki” z książkami do czytania przeznaczonymi dla odpoczywających w parku. Później wszystkie delegacje spotkały się na wspólnym obiedzie w hotelu górskim „Bartoszek” u podnóża Wielkiej Fatry z panem Burmistrzem Turciańskich Teplic. Po obiedzie była okazja do zrobienia wspólnych zdjęć  na tle pięknej przyrody. Następnym punktem programu był wyjazd na polanę, skąd grupa podziwiała wyłaniające się z zachmurzonego nieba góry Małej i Wielkiej Fatry.

Sobotni wieczór zakończono wspólną kolacją, która była okazją do wspólnych rozmów i zawarcia bliższych kontaktów z przedstawicielami zaprzyjaźnionych miast partnerskich.Po kolacji delegacje wysłuchały występów zespołów rokowych, świetnie się bawiąc z mieszkańcami miasta  w rytm muzyki. Następnego dnia rano po śniadaniu delegacja pożegnała się z panem burmistrzem miasta i wyruszyła do Skawiny. Czas spędzony u przyjaciół z zaprzyjaźnionego miasta na długo pozostanie w pamięci ,a pamiątkowe zdjęcia zawsze będą przypominały o wyjątkowej gościnności i serdeczności naszych słowiańskich przyjaciół.
Skip to content