Z cyklu „Zaprosili nas…” Konkurs Głosnego Czytania w Języku Angielskim

Z cyklu „Zaprosili nas…” Konkurs Głosnego Czytania w Języku Angielskim
25 maja, Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie zorganizowała, podobnie, jak w ubiegłym roku czwartą już edycję Konkursu Głośnego Czytania w Języku Angielskim „Read Loud English Contest”, którego głównym celem było wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania czytaniem w języku angielskim oryginalnych tekstów literackich.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż 11 uczestników klas IV-VI – uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Skawina.

Konkurs składał się z dwóch etapów: w etapie I uczniowie czytali fragmenty przygotowanych przez siebie tekstów literackich, a w etapie II uczestnicy losowali teksty do odczytania po krótkim przygotowaniu.

Jury wyłonione w dniu konkursu w drodze losowania z nauczycieli anglistów obecnych w trakcie konkursu oraz Krystyny Droździewicz Prezes Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast oceniało: wyrazistość czytania, płynność, wymowę i intonację oraz interpretację tekstu, a w drugim etapie również umiejętnością przeczytania i zinterpretowania tekstu, z którym uczniowie mieli możliwość zapoznania się tuż przed konkurencją. Młodzież wykazała się świetną znajomością języka angielskiego, a także talentem aktorskim. Serdecznie gratulujemy organizatorom wspaniałej imprezy, a uczestnikom wysokich umiejętności językowych i dziękujemy za zaproszenie!

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie dofinansowało nagrodę dla laureata pierwszej nagrody. Czekamy z niecierpliwością na jubileuszową, piątą edycję konkursu!

Skip to content