Drzewa przyjaźni mają się dobrze!

Drzewa przyjaźni mają się dobrze!

W 22 czerwca br. minął rok od otwarcia stacji miast partnerskich i posadzenia drzewek przyjaźni na Skawińskich Błoniach – miejscu stworzonym z myślą o mieszkańcach Skawiny a zadedykowanego naszym przyjaciołom z za granicy.

Drzewka zostały podsadzone przez Burmistrzów i przedstawicieli poszczególnych wszystkich miast partnerskich podczas Dni Partnerstwa Miast. Obecni wówczas na uroczystościach członkowie stowarzyszenia partnerstwa miast w Thetford dedykowali również „partnerstwu miast” również swoje drzewko przyjaźni, które tego dnia zostało posadzone w skawińskim parku.

Natomiast 29 września 2014r. przedstawiciele SSPM oraz oficjalna delegacja Skawiny uczestniczyli w doniosłym wydarzeniu zasadzenia w Nuns Bridges w Thetford drzewa poświęconego przyjaźni i 10-leciu współpracy pomiędzy Skawiną a Thetford. Już wkrótce minie rok od tego niezwykłego wydarzenia.

Jak przekazała nam nasza koleżanka Judy Chirsman z Thetford (członkini tamtejszego Stowarzyszania Partnerstwa Miast) drzewko ma się dobrze i pięknie rośnie. Wszyscy wyrażamy nadzieję, że będą one trwać tak długo, jak nasza współpraca partnerska.

W galerii kilka zdjęć z imprezy integracyjnej u naszych przyjaciół z Thetford, która miała miejsce w ostatnim czasie

Thetford wrzesień 2014

Skip to content