Wizyta gości ze Spijkenisse w Skawinie

Wizyta gości ze Spijkenisse w Skawinie
W dniu 4 sierpnia 2015r. niespodziewaną wizytę w Skawinie złożyli Sophie i Ferdinand Fransen, małżeństwo mieszkające w mieście Spijkenisse w Holandii. Wizyta miała charakter prywatny a okazją do wizyty w naszym mieście była chęć poznania Skawiny, o której tak wiele słyszeli nasi goście.
Spijkenisse to miasto i gmina w południowo-zachodniej Holandii (prowincja Holandia Południowa). Położone ok. 24 km od Rotterdamu, Liczy ok. 73 tys. Mieszkańców. Warto podkreślić, że Skawinę i Spijkenisse, z którego pochodzą Państwo Fransen łączą wspólne miasta partnerskie: angielskie Thetford i niemieckie Hürth. (Spijkenisse współpracę partnerską z Thetford nawiązało w 1962 roku, natomiast początki współpracy partnerskiej pomiędzy a Spijkenisse Hurth siegają 1966 roku).

W trakcie wizyty w Skawinie, w godzinach przedpołudniowych Państwo Fransen spotkali się w ratuszu z Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina Panem Pawłem Kolasą, przedstawicielami Zespołu ds. Promocji UMiG w Skawinie Paniami Magdaleną Turkawską oraz Sylwią Strzałką oraz Paniami Krystyną Droździewicz Prezesem SSPM i Małgorzatą Kopeć Wiceprezesem SSPM, która nawiązała kontakt z Państwem Fransen w roku 2012 podczas wizyty w Thetford.

Po spotkaniu w ratuszu, w godzinach popołudniowych goście poznawali Skawinę oraz jej historię podczas wizyty w Muzeum Regionalnym w Skawinie. Szczególną uwagę naszych gości zwróciła „Alejka Miast Partnerskich” w Parku Miejskim w Skawinie dedykowana miastom partnerskim Skawiny.

Skip to content