Jasełkowe przedstawienie dzieci z Ukrainy

Jasełkowe przedstawienie dzieci z Ukrainy

W dniu 20 stycznia 2011roku gościliśmy uczniów ze Szkoły Polskiej im. Karoliny Lanckorońskiej w Nowym Rozdole. Wizyta to efekt wizyty naszej młodzieży gimnazjalnej jesienią 2010r. w Nowym Rozdole i Przemyślanach.
Uczniowie z Ukrainy przebywali w Polsce od 7 stycznia wystawiając różnych miastach naszego kraju Jasełka. Na spotkaniu w Gimnazjum nr 2 w Skawinie przybyli uczniowie z innych skawińskich gimnazjów którzy brali udział w jesiennym wyjeździe.
Przygotowane przez ukraińskich uczniów przedstawienie zachwyciło wszystkich oglądających, szczególnie śpiewy, stroje wykonane przez rodziców uczniów i piękna polszczyzna której tak wielu naszym uczniom tak brakuje. Na zakończenie spektaklu brawom nie było końca. Ukraińcy koledzy na zakończenie otrzymali słodycze ufundowane przez nasze Stowarzyszenie oraz piękne akwarele wykonane przez p. M. Szynkarczuk nauczyciela Gimnazjum nr 2.
Nasi goście mieli również okazję spotkać się z władzami miasta które reprezentował wiceburmistrz Paweł Kolasa. W trakcie spotkania uczniowie i nauczyciele zaśpiewali kilka kolęd w języku ukraińskim, na zakończenie spotkania otrzymali drobne prezenty z logo naszego miasta. Po spotkaniu pożegnaliśmy naszych przyjaciół którzy udali się do Krakowa gdzie mieli dać kolejne przedstawienie.

AW

Skip to content