Odwiedziny uczniów z Roztoky

Odwiedziny uczniów z Roztoky

14 – 16 maja 2007r. w ramach współpracy pomiędzy szkołami w Skawinie przebywała 10 osobowa grupa uczniów szkoły podstawowej wraz z nauczycielkami z miasta partnerskiego Skawiny Roztoky.

Okazją do spotkania uczniów ze Skawiny oraz Roztoky był coroczny Sztafetowy Bieg Uliczny zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Skawinie. W trakcie pobytu w Skawinie uczniowie spotkali się z Panem Burmistrzem Adamem Najderem w Urzędzie Miasta oraz przedstawicielami SSPM Panią Prezes Ewą Malinowską oraz Panem Franciszkiem Mirochą. Przede wszystkim jednak uczniowie spędzali czas z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 bawiąc się wspólnie na dyskotece oraz biorąc udział w biegu oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 4, gdzie w ramach Tygodnia Regionalnego wraz z rówieśnikami ze szkoły doskonalili swoje zdolności manualne przy haftowaniu oraz wykonywaniu ozdób i dekoracji z papieru.

Uczniowie z Roztoky zwiedzili także Kraków – Wawel, a zwłaszcza Katedrę, Groby Królewskie oraz Dzwon Zygmunta, Rynek oraz Sukiennice. Mamy nadzieję, że  zainicjowana w ten sposób współpraca pomiędzy szkołami rozwinie się i wkrótce rónież nasi uczniowie będą mieli okazję zobaczyć Roztoky oraz Pragę.

Skip to content