Skawina Cup 2011

Skawina Cup 2011

W turnieju wzięły udział drużyny z Miasta i Gminy Skawina / 5 drużyn / oraz dwie drużyny z miast partnerskich Skawiny z Peremyślan / Ukraina / i Turciańskich Teplic / Słowacja/ .
19 maja rozegrano eliminacje w których rywalizowały drużyny z Gminny Skawina / Gimnazjum nr 1, 2, 5 w Skawinie, Zespołu Szkół Publicznych z Radziszowa oraz Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie/. Po wyrównanej z zaciętej walce ale duchu fair play  do finału awansowały drużyny z Gimnazjum nr 1 i Radziszowa. Szkoły te zmierzyły się w finale z drużynami z naszych miast partnerskich. Finały były równie emocjonujące jak eliminacje i obfitowały w nieoczekiwane zmiany sytuacji.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco :

I miejsce Gimnazjum nr 1 Skawinie
II miejsce Zespół Publicznych Szkół w Radziszowie
III miejsce drużyna z Peremyślan
IV miejsce drużyna z Turciańskich Teplic

Ogromne słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju za dobrą grę mino ogromnego upału który towarzyszył piłkarskim zmaganiom. Słowa uznania kieruję również do pana Sebastiana Krasnego który sędziował wszystkie 16 meczy turnieju sprawiedliwie i obiektywnie. Równie serdeczne podziękowania pragnę złożyć  nauczycielom wychowania fizycznego za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie drużyn do turnieju.
Na koniec dziękuję współorganizatorom nauczycielom wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2 w Skawinie oraz pracownikom Centrum Kultury i Sportu w Skawinie za nieocenioną pomoc przy organizacji turnieju.

ze sportowym pozdrowieniem

Arkadiusz Wrzoszczyk

Skip to content