Spotkanie opłatkowe członków SSPM

Spotkanie opłatkowe członków SSPM

Pełna ciepła i wzajemnej życzliwości atmosfera towarzyszyła spotkaniu opłatkowemu Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, które odbyło się 10 stycznia br. na plebanii Parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie, a stało się to dzięki życzliwości ks. proboszcza Włodzimierza Łukowicza.

„Chętnie tu wracamy i dobrze czujemy się w miejscu, w którym narodziła się idea partnerstwa miast” – podkreśliła prezes SSPM Krystyna Droździewicz, dziękując księdzu proboszczowi za gościnę i obecność na spotkaniu. Pani K. Droździewicz złożyła w imieniu całego Zarządu życzenia wiary, nadziei, miłości i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Przekazała również serdeczne słowa i życzenia od Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pawła Kolasy.

Spotkanie opłatkowe tradycyjnie zgromadziło członków stowarzyszenia, ale również zacnych gości – księdza proboszcza Włodzimierza Łukowicza, księdza Mariana Podgórnego, Marię Blus prezesa Klubu Seniora „Seniorek” oraz Przewodniczącego Towarzystwa przyjaciół Skawiny Stanisława Grodeckiego. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził wszystkich wspaniały koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej „Magnificat” działającej przy Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rzozowie.

Zwieńczeniem uroczystości było dzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania, składanie sobie wzajemnie życzeń i wspólne kolędowanie.

Tradycyjnie już swe życzenia przekazał wszystkim obecnym ks. Jan Cieślik, który ze względu na obowiązki duszpasterskie nie mógł osobiście uczestniczyć w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy ks. kan. Włodzimierzowi Łukowiczowi za możliwość zorganizowania spotkania, Scholi „Magnificat”za wspaniały koncert, Burmistrzowi Miasta i Gminy Skawina Pawłowi Kolasie, ks. Janowi Cieślikowi za pamięć i życzenia oraz paniom Elżbiecie Baran, Anicie Karczewskiej i Bożenie Radzięda za pomoc w organizacji spotkania opłatkowego!

Skip to content