Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Ray

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Ray

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Ray’a Key’a, Burmistrza Thetford w latach 1997-1998 oraz 2004-2005, naszego angielskiego miasta partnerskiego.

Ray zmarł w niedzielę 3 maja w wieku 81 lat.
 Był radnym Thetford ponad 20 lat. W roku 2004 sygnował umowę partnerską pomiędzy Skawiną a Thetford. Ray Key odegrał dużą rolę w tworzeniu więzi pomiędzy Skawiną a Thetford. Z „partnerstwem” był związany od momentu nawiązania pierwszych kontaktów partnerskich pomiędzy miastami. Przyjaźń pomiędzy Skawiną a Thetford zaczęła się około roku 1990, natomiast oficjalna umowa została podpisana w 2004 r. Dokument podpisali burmistrzowie: Thetford – Ray Key, Skawiny – Adam Najder. Ray Key był zawsze aktywny, zaangażowany w budowanie i rozwój przyjaźni ze Skawiną.

Był człowiekiem o wspaniałej osobowości i umiejętności budowania dobrych relacji międzyludzkich. Jak wspomina wdowa, Alison Chart-Key – Ray „był dobrym człowiekiem, który kochał swoją rodzinę..”. „… Anything he could do for Thetford he would do, and he was on so many committees to try and contribute where he could”.

W ubiegłym roku świętowaliśmy 10 lecie współpracy pomiędzy miastami.
 Jednym z elementów obchodów była wizyta mieszkańców Skawiny w Thetford, w trakcie której zasadzono drzewo w pobliżu Nun’s Bridges upamiętniające przyjaźń pomiędzy mieszkańcami Skawiny i Thetford. Ray chciał być częścią tego wydarzenia, ale Jego stan zdrowia na to nie pozwolił.

Prezes, Zarząd i Członkowie SSPM
składają wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.


Cześć Jego pamięci!
Skip to content