Delegacja Skawiny z wizytą w Hürth

Delegacja Skawiny z wizytą w Hürth
W dniach 12 – 15 lipca 2018r. na zaproszenie Burmistrza Dirka Breuera oficjalna delegacja Skawiny przebywała w niemieckim mieście partnerskim Hürth. Skawinę reprezentowali: Paweł Kolasa Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Antoni Bylica i Antoni Sapała – Radni Rady Miejskiej w Skawinie oraz Przedstawiciele Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast: Grażyna Mysza Skarbnik SSPM i Sergiusz Romański Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego.
Zaproszenie związane było z obchodami 40 rocznicy przyznania praw miejskich miastu Hürth. Otwarcia uroczystości dokonał burmistrz Hurth Dirk Breuer, zapraszając jednocześnie wszystkich do dobrej zabawy i wspólnego świętowania rocznicy. Skawińska delegacja pod opieką Rudigera Winklera i Voltera Kantha brała czyny udział w tych uroczystościach.
Grupa między innymi: uczestniczyła w finale konkursu „Pieśni o Hürth”, podczas którego lokalni soliści i zespoły prezentowały utwory o mieście naszych niemieckich przyjaciół. Delegacja uczestniczyła również w festiwalu miejskim, który uświetniły występy popularnych na tamtym terenie zespoły muzyczne. Zwiedzano objazdem, wspólnie z delegacją z Thetford z Anglii i innymi uczestnikami obchodów, najważniejsze miejsca w mieście Hürth. W niedzielę 15 lipca skawińska delegacja uczestniczyła we wspólnym spacerze korowodem ulicami miasta Hürth wraz z burmistrzem Dirkiem Breuerem i członkami Rady Miasta Hürth. Jednym z elementów uroczystości była modlitwa ekumeniczna odprawiona na scenie koło ratusza na zakończenie korowodu. Po wspólny lunchu był czas powrotu.
Wśród zaproszonych gości, w obchodach święta miasta brał również udział Burmistrz Przemyślan Aleksandr Zozulya z małżonką. Za serdeczne, wspaniale przyjęcie skawińskiej delegacji, gospodarzom serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia!
Skip to content