Sztafeta honorowa „Partnerstwa Miast”

Sztafeta honorowa „Partnerstwa Miast”
„Gdy Partnerstwo Miast startuje, przeciwnik się denerwuje” .
„Partnerstwo Miast – dobiegniemy do mety, nawet jeśli nas to zabije”.

Takie hasła towarzyszyły ekipie reprezentującej Skawińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast w dniu 15 czerwca 2013r.

Jak wcześniej informowaliśmy, członkowie Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast otrzymali zaproszenie do udziału w X Jubileuszowej Imprezie Środowiskowej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która odbyła się w Parku Miejskim w Skawinie obok Pałacyku „Sokół” w dniu 15 czerwca 2013r. w godzinach od 12.00 do 18.00. Organizatorami imprezy były, jak co roku, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie  poprzez Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, Gimnazjum Nr 1 w Skawinie przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Atrakcją imprezy był udział biegowych „Sztafet honorowych”, które tworzyli przedstawiciele: Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Wspierania Rodziny, Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Prawicowego Bloku Samorządowego, Centrum Helen Doron, Ratownicy Wodni WOPR, Klub Sportowy „Optima”. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali: Krystyna Droździewicz, Grażyna Mysza, Antoni Sapała, Maciej Tarnopolski.

Kolejną sztafetę „partnerską” tworzyć mieli goście z czeskiego miasta partnerskiego Roztoky z Panią Aleną Gabalovą na czele, ale z ważnych przyczyn panie jednak nie mogły uczestniczyć w biegu. Przepraszamy więc wszystkich Państwa, którzy przybyli do Parku z myślą o zobaczeniu się z naszymi gośćmi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom i sympatykom za to, że tak gorąco zagrzewali nas do walki, nie szczędząc gardła i używając wszystkich możliwych atrybutów kibica, takich jak transparenty, baloniki, trąbki, flagi.

Naszej drużynie SSPM kibicowali: Krystyna Kutek, Monika Cichowlas, Czesława i Stanisław Kopciowie, ks. Jan Cieślik, Halina Lech, Teresa Błachut, Izabela Błaź, Małgorzata Janiec-Jania oraz Bronisław Bieś.

Warto podkreślić, że wszystkim drużynom kibicowali również: Pani Urszula Stochel Wicestarosta Powiatu Krakowskiego oraz Pan Adam Najder Burmistrz Miasta i Gminy Skawina (członkowie SSPM).

Za zdrową rywalizację dziękujemy też członkom Stowarzyszenia, którzy pobiegli w innych drużynach, a byli to: Małgorzata Kopeć (UMiG w Skawinie), Jan Liskiewicz (TPS), Arkadiusz Wrzoszczyk, Piotr Ćwik (PBS).

Skip to content