Z cyklu „Zaprosili nas…” Jasełka w SP Nr 1

Z cyklu „Zaprosili nas…” Jasełka w SP Nr 1

18 stycznia 2018r. w Sali Teatralnej Kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego odbyły się wystawiane od ponad dwudziestu lat „Jasełka” przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie.

Ten niezwykły spektakl zaszczycili goście: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa, Kierownik WEZ Marek Marzec, Główna Księgowa Szkół Marzena Bulanda, przedstawiciele placówek, stowarzyszeń, przyjaciele i sympatycy skawińskiej „jedynki”, a także rodzice i dziadkowie aktorów.

Nasze Stowarzyszenie reprezentowała prezes Krystyna Droździewicz.

Spektakl według scenariusza Beaty Milc został wyreżyserowany z ogromną dbałością o fakty znane nam z Biblii, ale również kostiumy i rekwizyty. Na scenie zaprezentowało się prawie 100 uczniów mistrzowsko przygotowanych. Całość dopełniła wspaniała muzyka, choreografia i przepięknie wykonane kolędy i pastorałki. Najmłodsi aktorzy to uczniowie klas pierwszych, najstarsi uczą się w klasie siódmej. Rola Jezusa przypadła zaledwie kilkutygodniowemu maleństwu.

Zgromadzeni goście z ogromną przyjemnością i często ze wzruszeniem obejrzeli spektakl, podziwiając nie tylko stroje, scenografię, ale przede wszystkim grę młodych aktorów.

Warto przypomnieć, że minionym roku, nasze Stowarzyszanie współpracowało ze Szkołą Podstawową Nr 1 przy realizacji projektu „Nasi czescy przyjaciele odwiedzają nasze ziemie” współfinansowanego ze środków z budżetu Gminy Skawina w ramach konkursu ofert o wsparcie realizacji zadania publicznego o obszarze „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami” w 2017r. O projekcie pisaliśmy TUTAJ:

Skip to content