Zapowiedź wycieczki „Jesień w Turčianskich Teplicach – na falach Liptowskiej Mary”

Zapowiedź wycieczki „Jesień w Turčianskich Teplicach – na falach Liptowskiej Mary”

Lato w pełni, ale już dzisiaj zapraszamy wszystkich członków SSPM chcących aktywnie spędzić czas na, kolejną odsłonę kraju naszych słowackich przyjaciół w ramach wyjazdu integracyjnego „Jesień w Turčianskich Teplicach – na falach Liptowskiej Mary”.

Tym razem poznawać będziemy: spiskie miasto Levocza – najwspanialszy „kamień szlachetny w koronie spiskiej”, udamy się na Mariańską Górę wznoszącą się ponad 300 metrów nad miastem – to miejsce szczególne dla słowackich katolików (takie jak dla Polaków Jasna Góra). W piątkowe popołudnie odwiedzimy także Zamek Spiski. Kolejnymi miejscami na trasie naszej wycieczki będą: jedna z Demianowskich JaskińLiptovska Mara (największe jezioro na Słowacji) oraz Muzeum Wsi Liptowskiej dokumentujące architekturę ludową Liptova).

Jak zawsze zatrzymamy się w Hotelu Vysehrad, gdzie w sobotni wieczór spotkamy się z naszymi słowackimi przyjaciółmi z Turčianskich Teplic a niedzielę chętne osoby będą mogły zażyć kąpieli leczniczych na słynnych turčianskich basenach.

Wyjazd zaplanowano w dniach 4,5,6 października br. – szczegółowy program już wkrótce!

Informacji na temat wyjazdu udzielają:
Krystyna Droździewicz – Prezes SSPM – tel. 508 507 251
Małgorzata Kopeć – Wiceprezes SSPM – tel. 502 168 124
Skip to content